Szydełkowe kurczaki
Ostatnie dni spędzam głównie na szydełkowaniu ozdób wielkanocnych. Przodują zajączki, kurki i kurczaczki. Oto kilka zdjęć powstałych już dekoracji.
Jeśli Waszą pasją jest rękodzieło, to dobrze trafiliście. Szydełkowanie jest zaraźliwe jak katar, więc miejcie się na baczności. Znajdziecie tu recenzje książek oraz darmowe wzory opracowane przez Agnieszkę Szala, która jest autorką poradnika "Szydełkowanie 15 pomysłów na prezent".
Ostatnie dni spędzam głównie na szydełkowaniu ozdób wielkanocnych. Przodują zajączki, kurki i kurczaczki. Oto kilka zdjęć powstałych już dekoracji.
I mamy trzecią firankę. Tak, jak obiecałam we wcześniejszym poście, jest związana z Wielkanocą.
3. Jajka wielkanocne
Materiały:
– kordonek Muza 10 (kolor 0342, kolor 1621, kolor 1569A, kolor 1512, kolor 1577A, kolor 1404, kolor 0357, kolor 1587, kolor 0341)
– szydełko 2,5 mm (robótkę wykonujemy podwójną nitką)
Wymiary: 140 cm x 23 cm
Wykonanie:
Robimy 55 oczka łańcuszka i w 5 oczko (licząc od szydełka) wykonujemy pierwszy słupek, który należy do pełnej kratki. Po przerobieniu zgodnie ze schematem pierwszego rzędu, otrzymujemy 17 kratek. Dalej postępujemy zgodnie ze schematem, uwzględniając zmianę koloru. Po ukończeniu ostatniego rzędu, wzdłuż górnej krawędzi zazdrostki, wykonujemy rząd z większych oczek – co drugą kratkę robimy słupek oddzielony 5 oczkami łańcuszka. Tak powstaną otwory do nawleczenia firanki.
Grafika:
Jak tam u Was z projektami świątecznymi? U mnie królują zajączki, kurki, a nawet kogut się przytrafił.
W najbliższych dniach opublikuję kolejny opis wykonania zazdrostki z mojej książki - tematycznie będzie związana z nadchodzącymi świętami.
Zapraszam do śledzenia bloga oraz Tik Toka, gdzie każdego dnia wpada coś nowego.
Pierwszy post w tym miesiącu dotyczy bluzeczek, które szydełkowałam po nocach. Kupiłam nowe włóczki, które już dawno widniały na liście moich pilnych zakupów. Motek jest duży, więc powinien wystarczyć na większy projekt. Eksperyment zaczęłam z włóczką, która zmienia odcień od mocnej czerwieni do delikatnego różu. Szydełkiem numer 3 stworzyłam poniższą bluzkę.
Rozpoczęłam od środka motka i uzyskałam taką kolejność kolorów - robiąc to odwrotnie, uzyskamy bluzkę, która od karczku będzie czerwona, zaś na dole różowa.
Drugi top rozpoczęłam identycznie - od dekoltu w dół - z tym że tylko wzorem ażurowym.
Tu kolor przechodzi od niebieskiego do różowego.